Kategorie:

Czym jest antyrama?

Z czego składa się antyrama?

Antyrama[edytuj] Antyrama usztywnia dzieło, chroni je przed zniszczeniem i nadaje schludny, estetyczny wygląd. Umożliwia również zawieszenie na ścianie. Oprawa składa się z przezroczystego tworzywa lub szkła, oraz płyty pilśniowej lub wiórowej. Między szybę a płytę wkłada się obrazek.

Czym się różni antyrama od ramy?

Ramki to element ozdobny, jednak ich dobór wymaga zmysłu estetycznego lub zadania sobie trudu zgłębienia styli estetycznych w wystroju wnętrz. Antyramy są bardziej uniwersalne i pasują do większości wnętrz. W antyramę nie oprawimy raczej obrazu, ale wszystko inne już tak.

Jak działa antyrama?

Antyrefleks sprawia, że promienie słońca bądź światło lampy nie odbijają się od powierzchni plexi, w związku z czym obrazki przepięknie prezentują się w ramie. Kupując antyramę z antyrefleksem zapewnisz swoim rysunką oprawę w najwyższej jakości.

Ile może kosztować antyrama?

Antyrama Ant S 21 x 29.7 cm 7,88 zł/szt.

Jaki papier do antyramy?

Ponadto trzeba podkreślić, że w sklepach zakupimy również antyramy zgodne z wymiarami kartek papieru. Chodzi oczywiście o popularny format A4 – 29,7 x 21 cm – bądź A3 – 29,7 x 42 cm. Takie rozmiary pozwolą na wzorcowe dopasowanie antyramy również do wielkości wykonywanych rysunków czy zebranych dyplomów.

Jaka antyrama do puzzli?

Uniwersalnym wyborem dla wszystkich rodzajów puzzli będzie antyrama antyrefleksyjna z plexi, bądź szkła. Zabezpieczy nasz obraz, nie odciągając uwagi od układanki. Doskonałym wyborem pasującym do większości puzzli będą również proste ramki drewniane.

Jak wygląda Antyrama?

Antyrama może mieć formę nieco bardziej dekoracyjną. Coraz częściej można spotkać szkła delikatnie mleczne, dodatkowo rzeźbione lub częściowo posrebrzane. Mogą przybierać dowolne kształty: kwadratowy, prostokątny, owalny. W tym rodzaju ramki umieścimy obrazki płaskie, ale również te posiadające pewne wypukłe elementy.

Co zamiast antyramy?

Zwykłą antyramę możesz śmiało zastąpić ramą aluminiową o różnych kolorach. Srebrna lub złota sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach o minimalistycznym wykończeniu.

Jak wlozyc obraz do antyramy?

Aby umieścić obraz, plakat lub grafikę w ramie wystarczy włożyć je w odpowiednie miejsce i unieruchomić specjalnymi uchwytami, przymocowanymi do konstrukcji. W niektórych przypadkach, w celu usztywnienia, na tył zdjęcia trzeba dodatkowo położyć jakąś tekturkę, ale często jest ona dołączona do zakupionej ramki.

Jak Oprawic Antyrame?

Dla ciekawszego efektu można też użyć papieru o innym kolorze. Na tym tle kładzie się zdjęcie, po czym całość należy przycisnąć szybą, a następnie połączyć obie części za pomocą klipsów. Ostatnim etapem jest umieszczenie antyramy w miejscu docelowym, czyli zazwyczaj na półce lub na ścianie.

W jakim sklepie można kupić antyramę?

Antyramy – Sklep EMPIK.COM.

Jaka antyrama do A3?

W zależności od formatu Twoich zdjęć i efektu, który chcesz osiągnąć, przydatne mogą się okazać: antyrama 50 x 70 lub antyrama 70 x 100.

Jaki papier wybrać do tworzenia fotoksiążki?

Papiery matowe dobrze sprawdzają się w książkach fotograficznych, gdyż są bardziej odporne na pozostawianie na nich odcisków palców. To niewątpliwa zaleta podczas oglądania CEWE FOTOKSIĄŻKI.

Jaki lepszy papier do zdjec?

Od gramatury zależy sztywność zdjęcia oraz jego wytrzymałość. Jeżeli chcemy, by nasze zdjęcia przetrwały wiele, wiele lat, to wybierzmy papier o gramaturze większej niż 200 g/m², np. Kodak Papier foto Premium 4R (o gramaturze 230 g/m²) lub Epson C13S042167 (o gramaturze 255 g/m²).

Czym przykleic puzzle do plyty?

Dla większych puzzli warto dodatkowo przykleić je do płyty. Wystarczy klejem do drewna posmarować płytę i na to szybko nałożyć złączone wcześniej puzzle i mocno docisnąć. Płytę najlepiej kupić np. w Leroy Merlin lub w Castoramie – tam od razu można przyciąć na konkretny wymiar.

Jaka ramka na puzzle?

Uniwersalnym wyborem dla wszystkich rodzajów puzzli będzie antyrama antyrefleksyjna z plexi, bądź szkła. Zabezpieczy nasz obraz, nie odciągając uwagi od układanki. Doskonałym wyborem pasującym do większości puzzli będą również proste ramki drewniane.