Kategorie:

Czy zimą można kłaść papę na papę?

W jakiej temperaturze można kłaść papę termozgrzewalną?

Prace dekarskie z użyciem pap termozgrzewalnych można wykonywać w temperaturze nie mniejszej niż 0ºC w przypadku pap SBS (z dodatkiem polimeru SBS) oraz nie mniejszej niż +5ºC w przypadku pap oksydowanych.

W jakich warunkach można kłaść papę termozgrzewalną?

Usługi dekarskie z wykorzystaniem papy termozgrzewalnej można wykonywać w temperaturze nie mniejszej niż 0 stopni C w przypadku pap SBS i nie mniejszej niż 5 stopni C w przypadku pap oksydowanych. Absolutnie nie należy kryć papami na zawilgoconych czy oblodzonych powierzchniach.

Czy można kłaść papę na papę?

Odpowiedź eksperta: Sposób renowacji pokrycia dachowego zależeć będzie przede wszystkim od stanu istniejącego pokrycia. Jeśli papa leży równo, bez pofałdowań i jest dobrze przymocowana do podłoża, to można ją pozostawić jako podkład pod nowe pokrycie papą wierzchniego krycia.

Jak kłaść papę wzdłuż czy w poprzek?

Układanie pap na osnowie poliestrowej na krzyż powoduje występowanie naprężeń w kierunku wzdłużnym, jak i poprzecznym. Jeśli papę układa się tylko w jednym kierunku, to i naprężenia działają tylko wzdłuż.

Kiedy kłaść papę?

Każdy producent określa minimalną dopuszczalną temperaturę, w jakiej można zgrzewać papy. Zwykle jest to +5 st. C., niekiedy minimalną temperatura jest określana powyżej 0 st.

Czy można kłaść papę termozgrzewalną na beton?

Izolacje z pap zgrzewalnych powinno się układać tylko na betonowych płytach pomostów. Do prawidłowego przyklejenia arkusza konieczne jest dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła, które jest niezbędne do nadtopienia masy asfaltowej na spodniej stronie arkusza papy i do sklejenia arkusza z podłożem.

Czy można kłaść papę termozgrzewalną?

Papy zyskały szczególną popularność na dachach płaskich. Aby jednak odpływ wody mógł przebiegać bez przeszkód, należy zachować lekki spadek 1-2°. Powinno się również wyrównać wszelkie wgłębienia, gdzie mogą powstawać zastoiny. Papę termozgrzewalną da się oczywiście kłaść także na dachach skośnych.

Jak położyć papę na starą papę?

Należałoby położyć jedną warstwę zwykłej papy podkładowej na lepiku jako warstwy oddzielającej i na nią dopiero termozgrzewalną wierzchniego krycia. Pozdrawiam.

Jak położyć papę na dach drewniany?

Do podłoża drewnianego papę przybija się ocynkowanymi gwoździami – papiakami z podkładkami, a skleja się tylko złącza poszczególnych pasów. Pasy papy układa się na zakład szerokości co najmniej 10 cm, uważając przy tym, by nie było załamań lub pęcherzy powietrza.

Jak poprawnie położyć papę?

Papę należy układać poziomymi pasami od okapu do kalenicy. Papiaki (bez podkładek) przybija się jedynie wzdłuż górnej krawędzi arkusza papy (3-5 cm od krawędzi), tam gdzie będzie zakład (10 cm) z następnym arkuszem. Papiaki powinny mieć długość nie mniejszą niż grubość desek, aby wysychające deski ich nie wypchnęły.

Jak kłaść papę pionowo czy poziomo?

Poziomo jest teoretycznie pewniejsze na niepodciekanie ale spadek jest tak mały, że zastanawiam się czy na zakładkach powstałe zgrubienia nie bedą powodowały zagłębień i zatrzymywania wody. Pionowo – zawsze mamy spadek ale może zaciekać przy niedokładnym zgrzaniu.

Jaką papę położyć na starą papę?

Skoro stary dach był smołowany to z zastosowaniem na stare pokrycie papy termozgrzewalnej byłbym ostrożny. Należałoby położyć jedną warstwę zwykłej papy podkładowej na lepiku jako warstwy oddzielającej i na nią dopiero termozgrzewalną wierzchniego krycia.

Jak przykleić papę na beton?

Bardzo starannie należy przyklejać arkusze papy na wszystkich załamaniach powierzchni płyty betonowej. Naroża wklęsłe i wypukle należy wyokrąglić promieniem o średnicy ok. 5 cm. Następstwem większości błędów, które mogą być popełnione podczas przyklejania pap zgrzewalnych, są pęcherze pod izolacją.

Jak przygotować beton pod papę?

Podłoże betonowe Podłoża betonowe i z zaprawy cementowej muszą być dojrzałe i uzyskać przed rozpoczęciem układania pokrycia papowego wilgotność mniejszą niż 6%. Jeżeli wilgotność będzie większa należy się liczyć z mniejszą przyczepnością do podłoża ułożonej papy, a także z tworzeniem się pęcherzy w pokryciu.

Jak położyć papę termozgrzewalną na beton?

Izolacje z pap zgrzewalnych powinno się układać tylko na betonowych płytach pomostów. Do prawidłowego przyklejenia arkusza konieczne jest dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła, które jest niezbędne do nadtopienia masy asfaltowej na spodniej stronie arkusza papy i do sklejenia arkusza z podłożem.

Jak położyć papę termozgrzewalną na blachę?

Można ją kłaść również na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na rozgrzaniu całej powierzchni papy i dociskaniu jej do podłoża. Drugi sposób polega na rozgrzewaniu palnikiem wyłącznie brzegów papy.