Kategorie:

Czy zespol Akcent istnieje?

Z jakiego kraju pochodzi zespol Akcent?

Akcent – rumuński zespół muzyczny tworzący muzykę dance i pop, powstały w 1999 roku.

Kto tworzy zespol Akcent?

Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu „Akcent 1″.

Co z zespołem Akcent?

Choć za granicą powstała druga składanka zespołu „Żegnaj mała”, to niedługo później Akcent przestał istnieć. Zenek Martyniuk postanowił kontynuować karierę z zespołem Crazy Bosy, następnie stworzył grupę Ex Akcent wraz z Henrykiem Mellerem. Wówczas Mariusz Anikiej grał w składzie Marinero z Markiem Majewskim.

Kto gra na klawiszach w zespole Akcent?

Ryszard Warot, partner sceniczny Zenka Martyniuka, klawiszowiec grupy Akcent obchodzi dziś urodziny! 🎉 Do zespołu dołączył w 2003 roku i od razu podbił serca fanów swoim talentem i profesjonalizmem.

Gdzie urodził się Zenek?

23 czerwca 1969 52 lata, Gredele, Polska
Zenon Martyniuk/Data i miejsce urodzenia

Gdzie wychowywał się Zenek Martyniuk?

Rodzinne muzykowanie. Zenon Martyniuk pochodzi z małej podlaskiej miejscowości Gredele. Muzyka towarzyszy mu od wczesnego dzieciństwa – jego pierwszymi nauczycielami byli wujkowie, którzy grali w zespołach muzycznych na zabawach wiejskich. Dorastał w wielokulturowym regionie, gdzie żyją obok siebie różne narodowości.

Z kim śpiewał Martyniuk?

Od 1989 wokalista zespołu Akcent, który założył z Mariuszem Anikiejem. Z zespołem wydał 15 albumów studyjnych oraz wylansował przeboje, takie jak „Gwiazda”, „Królowa nocy” (cover utworu grupy Meffis), „Pragnienie miłości”, „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”.

Kto pisze muzykę martyniukowi?

Nie da się ukryć, że za popularnością piosenek Martyniuka stoją ich proste, rytmiczne teksty. Odpowiada za nie Marzanna Zrajkowska, artystka z Białegostoku. Dawniej sama śpiewała w zespole Kolor, ale od 2003 r. zajmuje się wyłącznie pisaniem.

W którym roku rozpadł się zespół Akcent?

W sierpniu 1991 r. obaj muzycy wyjechali do Belgii. Tam nagrali drugi album zespołu „Żegnaj mała”. Wkrótce potem zespół się rozpadł.

Jak się nazywa zespół Martyniuka?

Od 1989 wokalista zespołu Akcent, który założył z Mariuszem Anikiejem. Z zespołem wydał 15 albumów studyjnych oraz wylansował przeboje, takie jak „Gwiazda”, „Królowa nocy” (cover utworu grupy Meffis), „Pragnienie miłości”, „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”.

W jakim zespole grał Zenek Martyniuk?

Akcent
Zenon Martyniuk/Zespoły muzyczne

Ile lat ma Zenon?

52 lata (23 czerwca 1969)
Zenon Martyniuk/Wiek

Kiedy urodził się Zenek Martyniuk?

23 czerwca 1969 52 lata
Zenon Martyniuk/Data urodzenia

Zenon Martyniuk (ur. 23 czerwca 1969 w Gredelach) – polski piosenkarz i gitarzysta wykonujący muzykę z gatunku disco polo. Od 1989 wokalista zespołu Akcent, który założył z Mariuszem Anikiejem.

Skąd Zenek Martyniuk?

Zenon Martyniuk

Zenon Martyniuk (2018)
Data i miejsce urodzenia 23 czerwca 1969 Gredele
Pochodzenie Polska
Instrumenty gitara akustyczna
Gatunki disco polo

Skąd pochodził Zenek Martyniuk?

Gredele, Polska
Zenon Martyniuk/Miejsce urodzenia

Od którego roku śpiewa Zenek Martyniuk?

W 1989 Zenon Martyniuk z Mariuszem Aniejkiem założył zespół Akcent. Nazwa powstała z pierwszych liter nazw „Akord” i „Centrum”. W 1990 roku nagrali swoją pierwszą kasetę. Zaistnieli wśród szerokiej publiczności dzięki programom Polsatu „Disco Relax” i „Disco Polo Live”, które nadawane były w latach 1996-2002.