Kategorie:

Czy warto jechać na wyspę Pag?

Z czego słynie wyspa Pag?

Miasto Pag Symbolem miasta jest most Katine, który łączy starówkę z magazynami soli. W Pagu jest też spora plaża i mały port jachtowy. Miasteczko słynie również z rękodzielnictwa. Mieszkanki wyspy przodują w tworzeniu pięknych koronek, które wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Gdzie najlepiej na wyspie Pag?

Najlepsze plaże na wyspie Pag – ranking Vlašići znajduje się w południowej części wyspy Pag, w niedalekiej odległości od małego Smokvicy i około 15 kilometrów od Povljana. 800 metrowa plaża w Vlašići jest jedną z najpiękniejszych plaż na Pag – jest otoczona przez czerwone ściany naturalnej gleby.

Czy most na wyspę Pag jest płatny?

Przejazd mostem na Pag jest bezpłatny.

Co zjesc na wyspie Pag?

Pag słynie nie tylko z sera, ale także soli, którą pozyskuje się z wód zatoki i słodkich winorośli. Świetna na Pagu jest też jagnięcina, w której da się wyczuć idealny smak. Owieczki pasą się bowiem na łąkach, które czesane są mocnym wiatrem wiejącym z prędkościa ok.

Która wyspa najlepsza w Chorwacji?

Wyspy Chorwacji – Korcula. Wyspa, przez wielu uważana za najładniejszą w Chorwacji, leży 1525 km od Warszawy. Można dotrzeć na nią promem ze Splitu. Na Korculi znajdziemy średniowieczne budynki, wąskie uliczki, dużo zielonej roślinności, krystalicznie czyste morze, dobre wina i znakomite piaszczyste plaże.

Gdzie na wyspę Pag z dzieckiem?

W mieście Pag warto zobaczyć również Dwór Książęcy z XV wieku, Pałac Biskupi, Kościół parafialny Wniebowzięcia Marii i Trg kralja Krešimira IV – czyli główny plac położony na starym mieście. W Pag znajdziemy aż dziewięć Baszt, magazyn soli i rezerwat przyrody Dubrava. Możemy również podziwiać zatoki: Paška i Sveti Duh.

Jak wjechać na wyspę Pag?

Na wyspę Pag można się dostać drogą lądową lub morską. – w południowej części wyspy znajduje się Paški most umożliwiający podróż samochodem od strony Zadaru (autostradą A1 do zjazdu Posedarje, następnie drogą krajową do wyspy).

Gdzie na Pag z dziecmi?

W mieście Pag warto zobaczyć również Dwór Książęcy z XV wieku, Pałac Biskupi, Kościół parafialny Wniebowzięcia Marii i Trg kralja Krešimira IV – czyli główny plac położony na starym mieście. W Pag znajdziemy aż dziewięć Baszt, magazyn soli i rezerwat przyrody Dubrava. Możemy również podziwiać zatoki: Paška i Sveti Duh.

Jak tanio zjeść w Chorwacji?

W innych większych i równie popularnych miastach też nie jest tanio. Aby trochę zaoszczędzić, warto robić zakupy w sieciowych marketach i jeść w knajpach położonych jak najdalej od linii brzegowej oraz od większych atrakcji turystycznych i zabytków w Chorwacji.

Gdzie najlepiej pojechać do Chorwacji?

Dalmacja Południowa Jest to region często wybierany na wczasy w Chorwacji ze względu na piękne ukształtowanie terenu i niezliczoną ilość zabytków. To właśnie w tej części Chorwacji leży Dubrovnik – słynne miasto kultury i historycznych budowli. Dalmacja Południowa to też położony u podnóża gór kurort Baska Voda.

Na jaką wyspę ze Splitu?

Wyspa Brac jest trzecią pod względem wielkości wyspą w Chorwacji. Wyspa znajduje się kilka kilometrów na południe od Splitu. Turstyczne życie wyspy skupia się na jej północnym wybrzeżu – jest tam najwięcej ładnych plaż, hoteli, kempingów i apartamentów. Południowa część wyspy jest dosyć surowa i górzysta.

Gdzie są piaszczyste plaże w Chorwacji?

Jednak jeżeli zależy wam na piasku to przedstawiamy najbardziej znane piaszczyste plaże w Chorwacji.

 • Lopar, wyspa Rab. …
 • Królowa plaż – laguna ninska. …
 • Plaża Sakarun, wyspa Dugi Otok. …
 • Plaża Vela Przina, wyspa Korčula. …
 • Plaża Lovrečina, wyspa Brac. …
 • Plaża Velika, Omiš …
 • Plaża Prapratno, Półwysep Peljesac. …
 • Plaża Planjka, wyspa Pag.

Jak dojade Chorwacja?

Najpopularniejszy sposób dotarcia do Chorwacji to dojazd samochodem, aczkolwiek jest kilka alternatywnych tras, które wiążą się z różnymi kosztami. Przykładowo z Warszawy do Splitu jest około 1,4 tys. km, przejeżdżając przez Czechy, Austrię i Słowenię. Opłata za 10-dniową winietę w Austrii to 9,5 euro (ok.

Co jeść w Chorwacji ceny?

Typowe, proste dania obiadowe w knajpkach poza miejscami turystycznymi zaczynają się od nieco ponad 20 zł od osoby. Za pizzę zapłacimy około 25-40 zł w zależności od dodatków, a za grillowanego kurczaka z warzywami około 30 zł. Najdroższe będą potrawy lokalne lub z owoców morza, których cena waha się od około 40-60 zł.

Co zjeść w Chorwacji ceny?

Ceny w restauracjach

 • Pizza Margarita – 50 kun (około 28,50 zł)
 • Pizza z tuńczykiem – 58 kun (około 33,06 zł)
 • Spaghetti Bolognese – 72 kuny (około 41,04 zł)
 • Spaghetti 4 sery – 72 kuny (około 41,04 zł)
 • Hamburger – 40 kun (około 22,80 zł)
 • Cevapi w bułce – 40 kun (około 22,80 zł)

Gdzie warto jechać autem najbliżej do Chorwacji?

PÓŁWYSEP ISTRIA, CZYLI CHORWACJA NAJBLIŻEJ POLSKI.