Kategorie:

Czy skalar może być z innymi rybami?

Z jakimi rybami mogą być skalary?

Skalar nie jest rybką trudną w hodowli, dlatego jest wybierana zarówno przez profesjonalnych akwarystów, jak i laików. Należy jednak pamiętać, że rybki te wymagają dużego zbiornika….Skalara możemy łączyć z:

 • danio,
 • kosiarkami,
 • kiryskami,
 • zbrojnikami,
 • glonojadami.

Jakie ryby mogą być z mieczykami?

Aby zaspokoić łowieckie instynkty mieczyków raz na 2 tygodnie powinny dostawać żywy pokarm. Efektownie wygląda tarło i zaloty samca. Można je łączyć z rybami dennymi,brzankami,większymi kąsaczowatymi,a na pewno z gupikami i molinezjami. Samiczki w haremie czasami ”stroszą” się na siebie lub poprztykają .

Jakie ryby mogą być z Molinezjami?

Molinezje należą do ryb dość towarzyskich. Mogą być częścią akwarium wielogatunkowego, jak również przebywać w towarzystwie wyłącznie innych przedstawicieli swojego gatunku. Możesz dopilnować, aby w dużej grupie molinezji samiec był jeden, a kilka samic.

Jaka ławica ryb do skalarów?

Kiryski jak najbardziej jeśli podłożem będzie piach. Lepiej do skalarów jakaś ławica np. neonow albo zwinników blehera i do tego kilka tetr.

Jakie ryby mogą być z Welonami w akwarium?

Czasem trzyma się je z mało wymagającymi rybami tropikalnymi, np.: danio, mieczykami, glonojadami i zbrojnikami. Woda powinna być dobrze napowietrzona. Ze względu na fakt, że wszelkie odmiany złotej rybki mocno brudzą, zaleca się zakup wydajnego filtra z pompą (najlepiej z kilkoma wkładami filtracyjnymi).

Czy można mieszac skalary?

No cóż, generalnie nie powinno się mieszać ryb z innymi, jak np. gupik endlera. Skalary są terytorialne i mogą być agresywne wobec innych gatunków, zwłaszcza gdy akwarium towarzyskie będzie zbyt małe dla wszystkich trzymanych tam okazów.

Jakie ryby pasują do neonów?

Jako ryby akwariowe neonki dobrze żyją z innymi gatunkami. Szczególnie korzystnie dogadują się z rybami o podobnych rozmiarach, mało agresywnymi. Dużym rybom mogą służyć za pokarm.

Jakie ryby z welonem?

Czasem trzyma się je z mało wymagającymi rybami tropikalnymi, np.: danio, mieczykami, glonojadami i zbrojnikami. Woda powinna być dobrze napowietrzona. Ze względu na fakt, że wszelkie odmiany złotej rybki mocno brudzą, zaleca się zakup wydajnego filtra z pompą (najlepiej z kilkoma wkładami filtracyjnymi).

Jakie ryby w akwarium z gurami?

Gurami mozaikowy doskonale sprawdzi się w akwarium z takimi rybkami, jak:

 • bocja wspaniała,
 • kirysek panda,
 • bocja.
 • piskorek,
 • neonek,
 • kosiarka.

Jakie podłoże dla skalarów?

Najbardziej odpowiednie dla skalarów jest piaszczyste dno z dodatkiem liści, udekorowane korzeniami i gałęziami. Skalary często grzebią w podłożu i mogą się zadławić drobnymi kamykami (przy podłożu żwirowym).

Jakie rośliny do akwarium ze skalarami?

Skalary lubią rośliny długie (trawy, żabienice) bo składają ikrę na „pionowych” powierzchniach. Ale także microsoria na korzeniach lub anubiasy będą się sprawdzały. Możesz także pomyśleć o wysokich kryptokorynach. O heńku zapomnij.

Jakie ryby mogą żyć bez filtra?

Jakie ryby można trzymać w kuli? Za typowe rybki do kuli uchodzą welonki oraz bojowniki. Welonki szerzej znane są jako „złote rybki” i stereotypowo faktycznie kojarzone są z akwariami o kulistych kształtach.

Czy welony mogą zjadają inne ryby?

Częste pytanie zadawane przez młodych hodowcy ryb akwariowych to: Czy welony jedzą inne ryby? Okazuje się, że tego typu przekonanie jest błędne, welony to towarzyski i przyjazny gatunek, który najlepiej czuje się w stadzie z innymi.

Co zrobić żeby skalary się rozmnażały?

Samiec podąża za samicą i zapładnia jaja. W czasie tarła dorosła samica może złożyć nawet do 1000 ziarenek ikry. W dobrych warunkach dobrana para skalarów wyciera się co 4-5 tygodni. Kiedy jaja zostają złożone, najlepiej pozostawić rodziców, którzy będą sprawować nad nią opiekę.

Czy można trzymać skalary z neonkami?

Trzeba jednak pamietać, by do szkła wpuścić neony w młodymi skalarami – tak by te nie mogły neonom zagrozić/skubać/poganiać. Skalary z czasem podrastania do neonów przywykną i nawet duże nie będą im robiły krzywdy.

Jakie rybki można hodować z Brzankami?

Brzanki sumatrzańskie zaleca się trzymać w akwarium jednogatunkowym, gdyż bywają agresywne względem innych gatunków i lubią podgryzać im płetwy. Jeśli już decydujemy się na akwarium towarzyskie, należy dobrać im ryby większe, o mało wyrazistych płetwach, a także ryby zasiedlające dno (np. zbrojniki i glonojady).