Kategorie:

Czy Metaxa to dobry alkohol?

Z czym najlepiej pić metaxę?

Tradycyjni smakosze trunku piją metaxę bez rozcieńczania – najczęściej serwowaną w niskich, szerokich szklankach z grubym dnem. Jedyna dozwolona „klasyczna” forma picia metaxy to czysty alkohol podany z dużymi kostkami lodu.

Co to za alkohol Metaxa?

Metaxa (gr. μεταξά) – grecki napój alkoholowy typu koniakowego (brandy), opracowany przez kupca Spirosa Metaksasa w 1888 roku. Metaxa jest odmianą destylatu z domieszką wina muskatowego. Pochodzi z wysp Samos i Lemnos.

Jaki smak ma Metaxa?

Metaxa, a właściwie to „Μεταξά”, bardzo ciekawy grecki destylat stworzony przez kupca jedwabnego – Spirosa Metaxę w 1888 roku w ateńskim porcie – Pireus. Smak Metaxy to fuzja destylatu z winogron, win z winogron Muscat oraz lokalnych roślin i ziół.

Czy Metaxa to wino?

Metaxa 12* 40% 0,7L To wyselekcjonowane wina Muscat, które dodawane są do owocowych destylatów, dojrzewających nawet przez kilkanaście lat w dębowych kadziach.

Jak powinno się pić metaxę?

Nie ma tu wielkiej filozofii – smakosze piją metaxę bez dodatków. Szkoda im bowiem marnować alkohol, który leżakował tyle lat, na picie go z np. colą. Nierozcieńczoną metaxę powinno się podawać w koniakówkach i delektować się nią w temperaturze pokojowej, ale można dorzucić duże kostki lodu, by ją obniżyć.

Czy metaxę można pić z colą?

Do szklanki wypełnionej lodem wlej metaxę i uzupełnij colą. Do środka możesz wcisnąć cząstkę limonki. Miłośnicy drinków uzupełnianych colą odnajdą w tym prostym przepisie niebo na ziemi. Połączenie metaxy z colą pozwala uzyskać przepis na orzeźwiającego drinka, którego przygotowanie nie zajmie nam więcej niż 1 minuty.

Czy Metaxa to winiak?

Czym jest Metaxa? Metaxa jest jedynym w swoim rodzaju trunkiem alkoholowym. Nie można go sklasyfikować jako Brandy. Definicja tej kategorii mówi o alkoholu dwukrotnie destylowanym z wina lub innego soku owocowego poddanego fermentacji.

Ile procent alkoholu ma Metaxa?

Jak pić Metaxę?

Cechy produktu
Pojemność 700 ml
Zawartość alkoholu 38%
Kraj pochodzenia Grecja

Ile lat ma Metaxa 12?

Trunek dojrzewa przez okres do 12 lat w dębowych beczkach.

Ile kosztuje Metaxa 12 gwiazdek?

Metaxa zaliczana jest do brandy i bez wątpienia stanowi najbardziej rozpoznawalny grecki trunek. Powstaje z win uzyskanych z odmian Black Corinth, Savatiano, Sultanina a następnie destylowanych dwukrotnie i leżakowanych w dębowych beczkach przez minimum 12 lat.

Czy Metaxa to wódka?

Metaxa jest odmianą brandy z domieszką wina, pochodzącą z greckich wysp Samos i Lemnos. Wzbogaca się ją ekstraktem z ziół, wśród których znaleźć można m.in. anyż. Prawdopodobnie jednym ze składników są też płatki róż.

Z czym pić Akropolis?

Powinno się ją serwować jako digestif (po głównym posiłku), w temperaturze pokojowej, w szklance typu snifter/koniakówka, w towarzystwie gorzkiej czekolady, orzechów, pomarańczy i espresso lub jako dodatek do lodów czy deserów.

Z czym najlepiej pić Hennessy?

Można go pić w wersji czystej bez dodatków, z lodem lub rozcieńczony odrobioną wody. Świetnie komponuje się z wieloma wysokiej jakości dodatkami, takimi jak napoje gazowane lub klasyczna lemoniada w long drinku lub koktajlu. W części poświęconej koktajlom na bazie koniaku Martell znaleźć można wiele propozycji drinków.

Z czym się pije whisky Ballantines?

Najprostszy drink z możliwych to whisky z wodą (zwykłą lub gazowaną). Dodać można także cząstki cytryny, limonki lub pomarańczy, a także inne owoce. Kostki lodu z zamrożonymi w środku owocami będą świetnie wyglądały i złagodzą smak.

Ile kosztuje Metaxa 12?

Metaxa 12* 0,7L w kartoniku ( Cena : 139 zł )

Czy jest Metaxa 12 gwiazdkowa?

Metaxa 12 Stars wykreowana została przez Mistrza Metaxy Constantinosa Raptisa i jest wynikiem unikalnego połączenia winnych destylatów dojrzewających w dębowych beczkach Limousin nawet przez kilkanaście lat z wyselekcjonowanymi winami Muscat pochodzącymi wyłącznie z wyspy Samos.