Kategorie:

Czy gurami może być z innymi rybami?

Z jakimi rybami mogą być gurami?

Gurami mozaikowy doskonale sprawdzi się w akwarium z takimi rybkami, jak:

 • bocja wspaniała,
 • kirysek panda,
 • bocja.
 • piskorek,
 • neonek,
 • kosiarka.

Jakie ryby mogą być z kiryskami?

Ryby pochodzące z różnych kontynentów łączymy oczywiscie w ogólniakach ,na przykład prawie każdego typu akwarium możemy dać zbrojnika,kiryśnika lub kiryska bez szkody dla nich. W toni mogą pływać brzanki lub kąsaczowate a dla ryb dennych będzie to bez różnicy.

Jakie ryby mogą być z mieczykami?

Aby zaspokoić łowieckie instynkty mieczyków raz na 2 tygodnie powinny dostawać żywy pokarm. Efektownie wygląda tarło i zaloty samca. Można je łączyć z rybami dennymi,brzankami,większymi kąsaczowatymi,a na pewno z gupikami i molinezjami. Samiczki w haremie czasami ”stroszą” się na siebie lub poprztykają .

Jakie ryby mogą być z Brzankami?

Brzanki sumatrzańskie zaleca się trzymać w akwarium jednogatunkowym, gdyż bywają agresywne względem innych gatunków i lubią podgryzać im płetwy. Jeśli już decydujemy się na akwarium towarzyskie, należy dobrać im ryby większe, o mało wyrazistych płetwach, a także ryby zasiedlające dno (np. zbrojniki i glonojady).

Jakie ryby z Bystrzykami?

Bystrzyki neonowe uwielbiają towarzystwo niewielkich rybek słodkowodnych – doskonale dogadują się z pielęgniczkami motylkowatymi. Bardzo towarzyską rybką jest też zmienniak plamisty. W jednym akwarium może pływać z gupikami, kiryskami czy zbrojnikami.

Jakie ryby mogą być z Molinezjami?

Molinezje należą do ryb dość towarzyskich. Mogą być częścią akwarium wielogatunkowego, jak również przebywać w towarzystwie wyłącznie innych przedstawicieli swojego gatunku. Możesz dopilnować, aby w dużej grupie molinezji samiec był jeden, a kilka samic.

Jakie ryby z welonem?

Czasem trzyma się je z mało wymagającymi rybami tropikalnymi, np.: danio, mieczykami, glonojadami i zbrojnikami. Woda powinna być dobrze napowietrzona. Ze względu na fakt, że wszelkie odmiany złotej rybki mocno brudzą, zaleca się zakup wydajnego filtra z pompą (najlepiej z kilkoma wkładami filtracyjnymi).

Jakie ryby pasują do neonów?

Jako ryby akwariowe neonki dobrze żyją z innymi gatunkami. Szczególnie korzystnie dogadują się z rybami o podobnych rozmiarach, mało agresywnymi. Dużym rybom mogą służyć za pokarm.

Jakie ryby mogą być z Brzanką Denisona?

Brzanka denisona ma również czarne i żółte plany na ogonie. U ryb można zauważyć różnice płciowe….Nie ma problemu, by z brzanką denisona zamieszkały gatunki takie, jak:

 • danio malabarskie,
 • brzanka wysmukła,
 • taczanka neonowa,
 • barwniak czerwonobrzuchy.

26 sty 2021

Czy gupiki mogą być z Brzankami?

W moim akwarium trzymam razem brzanki sumatrzańskie z gupikami, brzanki podskubują płetwę ogonową samców. … Dlatego ryby długopłetwe nie są zalecanym towarzystwem dla brzanek sumatrzańskich, powinny być trzymane osobno. Ponadto nie zaleca się trzymania bardzo żywotnych brzanek w towarzystwie spokojniejszych ryb.

Jakie ryby mogą być z danio?

Temat: Towarzystwo dla danio Bocję jak najbardziej jestem ZA. Sam posiadam danio malabarskie i bocje. Oczywiście mam jeszcze inne, ale największą grupę tworzą razbora klinowa. Bardzo polecam.

Jaka ryba na poczatek?

Mieczyki są łagodne i spokojne, dzięki czemu możemy skomponować własny zestaw rybek. Gupiki – kolejne słodkowodne gatunki ryb, które świetnie sprawdzą się na początek. Są spokojne i wytrzymałe, a dodatkowo świetnie radzą sobie w grupach.

Czym można karmić molinezje?

Karmienie molinezji spirulina (płatki, tabletki) oraz plankton. Ponadto ryby same żywią się glonami w akwarium, rzęsą wodną (lub podskubują uprawianą zieleń). Z pokarmów zwierzęcych/mięsnych cenione są larwy komarów, ochotka, dafnie, a nawet mrożone serce wołowe.

Jakie rybki mogą być w akwarium z gupikami?

Ryby akwariowe gupiki należą do ryb towarzyskich i spokojnie można je łączyć z wieloma innymi gatunkami (w tym danio, kiryski, neonki, kosiarki, piskorki, sumiki szkliste itp.).

Jakie rybki do akwarium 7l?

Najpopularniejsze odmiany rybek, które najlepiej czują się w małych zbiornikach wodnych to:

 1. Bojownik syjamski. Ryba akwariowa, która charakteryzuje się długimi, barwnymi płetwami i kolorowym ubarwieniem. …
 2. Bystrzyk. …
 3. Kirysek pstry. …
 4. Pawie oczko. …
 5. Kardynałek chiński. …
 6. Danio.

Jakie akwarium dla welonów?

Zalecane minimum dla jednego osobnika to akwarium o pojemności 80 litrów, a dla każdej kolejnej sztuki powinniśmy dołożyć ok 35 litrów. Złota rybka i wszystkie jej odmiany są zimnolubne ale te z wydłużonymi płetwami i welonki nie tolerują temperatur poniżej 13°C i nie powinny być trzymane na zewnątrz.