Kategorie:

Czy Biedronka jest za granicą?

W jakim kraju są biedronki?

Biedronka (sieć handlowa)

Państwo Polska
Adres ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn
Data założenia 12 września 1995
Forma prawna spółka akcyjna
Nr KRS 0000222483

Jak się nazywa Biedronka w innych krajach?

Jak na razie Jeronimo Martins działa w Polsce (Biedronka oraz sieć drogerii Hebe), Portugalii (supermarkety Pingo Doce oraz hurtownie spożywcze Recheio) oraz Kolumbii (sieć Ara). Już kilka lat temu spekulowano o możliwym otwarciu Biedronki na Ukrainę.

W jakich krajach działa Jeronimo Martins?

Grupa Jerónimo Martins, która na rynku spożywczym działa ponad 225 lat, od 1989 roku jest notowana na giełdzie Euronext Lisbon, zatrudnia ponad 115 tys. pracowników i działa w trzech państwach – Polsce, Portugalii i Kolumbii. W Portugalii Grupa JM prowadzi supermarkety Pingo Doce oraz sieć typu cash & carry Recheio.

Czy sklepy Biedronka są w Niemczech?

Ostatnio „Nasza Biedronka” powstała w centrum Wattenscheid w Niemczech. W centrum Wattenscheid powstał nowy polski supermarket. Charakterystyczne logo z owadem oraz nazwa bez wątpienia nawiązują do rodzimych Biedronek.

Kto to jest SOM w Biedronce?

Udział w rynku wyrażony jest w procentach, ukazuje ilość lub wartość sprzedaży firmy na danym rynku, w stosunku do sprzedaży konkurencji, w danym okresie. …

Do kogo należy Biedronka?

Jeronimo Martins Polska S.A. jest właścicielem Biedronki – największej sieci detalicznej w Polsce, mającej (na koniec I połowy 2021 r.) 3154 sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach, która jest obecna na polskim rynku od 25 lat.

Jak nazywa się Biedronka w Hiszpanii?

W 1990 roku Jerónimo Martins stała się spółką giełdową, notowaną na lizbońskiej giełdzie. W 1995 roku spółka zakupiła polską sieć sklepów Biedronka. W 2017 przedsiębiorstwo zarobiło 385 mln euro, z czego zdecydowana większość pochodzi z Polski.

Czy jest Biedronka w Chorwacji?

Plodine – chorwacka „biedronka„. Codzienne zakupy w chorwackim supermarkecie wyglądają trochę inaczej niż w Polsce. Nie wszystko można znaleźć, niekiedy wybór jest mocno ograniczony. Działa to też w odwrotną stronę.

Z jakiego kraju pochodzi Jeronimo Martins?

Jerónimo Martins SGPS, S.A. – portugalskie przedsiębiorstwo będące właścicielem między innymi sieci handlowej Biedronka. W Portugalii Grupa JM zarządza trzema sieciami hipermarketów i supermarketów, a także hurtowniami i zakładami produkcyjnymi.

Do kogo należy Jeronimo Martins?

Obecnie na czele spółki stoi Pedro Soares dos Santos – syn Alexandre’a. Rodzina dos Santos jest właścicielem Jeronimo Martins od ok. 90 lat. Historia spółki sięga natomiast roku 1792.

Czy sklepy Biedronka są w Europie?

Dziś grupa Jeronimo Martins działa w trzech krajach: Polsce, Portugalii i Kolumbii – i zatrudnia łącznie ponad 115 tys. pracowników. W Polsce działamy od 1995 roku.

Jak się nazywa po niemiecku Biedronka?

biedronka {żeński} Marienkäfer {m.}

Czy praca w Biedronce jest ciezka?

Chyba tylko w podręcznikach. Sama w sobie praca nie jest zła, owszem jest ciężka fizycznie ale da się przyzwyczaić. Bardziej męczący jest pośpiech jaki panuje na zmianach, w tygodniu na sklepie jest 2-3 kasjerów + kierownik zmiany co jest ogromnym brakiem kadrowym.

Jak Wam się pracuje w Biedronce?

Typowo jak w supermarkecie Praca w Biedronce jak to na kasie – bywa ciężko, a to przez to, że zdarzają się różni klienci. Niektórzy są bardzo mili, ale inni nieuprzejmi i chamscy, aż mi się odechciewa czegokolwiek. Ale jakoś trzeba to przeboleć, mimo że kosztuje mnie to sporo nerwów.

Kto chce kupić Biedronkę?

Jednak w polskich rękach była tylko przez dwa lata. W 1997 r. portugalski koncern Jeronimo Martins przejął sieć sklepów i od tamtej pory dynamicznie je rozwija.

Jak nazywa się Biedronka w Portugali?

Jerónimo Martins SGPS, S.A. Jerónimo Martins SGPS, S.A. Jerónimo Martins SGPS, S.A. – portugalskie przedsiębiorstwo będące właścicielem między innymi sieci handlowej Biedronka.