Kategorie:

Co warto zobaczyć w Burgas?

Z czego słynie Burgas?

Położone na bułgarskim wybrzeżu Burgas to czwarte co do wielkości miasto tego kraju. Od pewnego czasu polscy turyści kojarzą go głównie ze znajdującym się tam lotniskiem, na który latają czartery oraz tanie linie lotnicze.

Czy warto jechać do Burgas?

Oprócz niewątpliwych walorów turystycznych, Burgas jest także znane ze swoich gorących źródeł termalnych, które są wykorzystywane w miejskim kompleksie uzdrowiskowym, ale także w gabinetach SPA. Atrakcje turystyczne w Burgas / Ciekawe miejsca, zabytki i wszystko to co warto zwiedzić!

Co ciekawego można zobaczyć w Bułgarii?

11 Najpiękniejszych Miejsc i Miast w Bułgarii – Co Warto Zobaczyć? ( Zdjęcia i Mapa)

 • Warna – złote piaski.
 • Veliko Tarnovo – malownicza wioska.
 • Sofia – wielokulturowa stolica.
 • Plovdiv – miasto 7 wzgórz.
 • Nessebar – portowy kurort.
 • Klasztor Rila – Rylski Monastyr.
 • Sozopol – wakacyjne miasteczko.
 • Bansko – górski kurort.

Co warto zobaczyć w Neseberze?

Cerkiew Chrystusa Pantokratora Jest to jedna z najlepiej zachowanych świątyń w Nessebarze, w której znów znajduje się muzeum. Można zobaczyć tam wystawę poświęconą 18 starym mapom miasta. Cerkiew pochodzi z XIII wieku i jest jednym z najbardziej zadbanych obiektów w mieście.

Z czego znana jest Bułgaria?

Bułgaria słynie ze swej Doliny Róż i produkcji popularnego na całym świecie olejku różanego, używanego między innymi jako ważny składnik najdroższych paryskich perfum.

Co ciekawego można kupić w Bułgarii?

OLEJEK RÓŻANY Olejek różany to jeden z najważniejszych produktów eksportowych Bułgarii….Pamiątki z olejkiem różanym:

 • czysty olejek różany.
 • woda różana.
 • kosmetyki: kremy, balsamy, mydła, sole do kąpieli.
 • słodycze z różą (np. galaretki lokum, cukierki)
 • konfitury różane.
 • wino różane.

Czy warto jechać na wakacje do Bułgarii?

Bułgaria od lat plasuje się w czołówce najpopularniejszych kierunków podróży w sezonie letnim. I nie ma się czemu dziwić! Wakacje w Bułgarii to krótki lot, długie piaszczyste plaże, dobra pogoda, szeroki wybór hoteli z all inclusive, przystępne ceny na miejscu i mnóstwo atrakcji dla każdego.

Czy w Bułgarii jest drogo?

Jeśli chodzi o organizowany wyjazd z biurem podróży to w zależności od standardu tydzień w Bułgarii da się ogarnąć bardzo tanio. Jeśli nie zależy Wam na wysokiej jakości hotelu, dobrych warunkach czy dobrym jedzeniu to za last minute na tydzień w Bułgarii płaci się od około 1100-1200 złotych od osoby.

Co warto kupić w Nessebar?

Można w nich kupić wszystko – od oryginalnych, haftowanych serwet, chust, bluzek, kosmetyków na bazie róży (towar eksportowy Bułgarii), po piękne prawosławne ikony i krzyże. Po prawej stronie od głównego wejścia do miasteczka warto zajrzeć do Muzeum Archeologicznego (wstęp kosztuje ok. 3 lewa).

Co warto zobaczyć w okolicach Słonecznego Brzegu?

Można tu zobaczyć m.in. piękną Cerkiew Chrystusa Pantokratora z XIII w., pozostałości po wczesnochrześcijańskich świątyniach oraz kamienno-drewniane domy. Z Słonecznego Brzegu do Nesebyru można dojść na piechotę. Sozopol – miasteczko z urokliwym Starym Miastem zlokalizowanym na wąskim, skalistym półwyspie.

Z czego słynie Bułgaria jedzenie?

Tradycyjne potrawy

 • tarator – ogórkowy chłodnik na bazie jogurtu z dodatkiem czosnku.
 • szkembe czorba – pikantne zabielane flaki wołowe lub wieprzowe.
 • kurban czorba – zupa warzywna z jagnięciną
 • fasuł (bob) czorba – zupa fasolowa.
 • drob czorba – zupa z podrobów.
 • pile czorba – rosół z kurczaka.

Z czym kojarzy się Bulgaria?

Bułgaria najczęściej kojarzy się Polakom jako cel wakacyjnych wyjazdów i wizyt w kurortach, takich jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg. Ze względu na położenie i historię, Bułgaria ma wiele regionalnych produktów, których warto spróbować, a których nie znajdziemy w Polsce.

Dlaczego warto jechać do Bułgarii?

Bułgaria słynie z pięknych piaszczystych plaż, które zachwycają czystością – wiele z nich jest uhonorowanych błękitną flagą, wyróżnieniem wynikającym z oceny czystości wody, plaży oraz jej walorów ekologicznych. Bułgarskie plaże wymarzone są do leniuchowania i zabaw z dziećmi – ale oczywiście nie tylko.

Czego nie wolno robić w Bułgarii?

Nie próbuj kupować, sprzedawać, transportować ani używać narkotyków, jeśli więzienna cela w Bułgarii nie znajduje się na twojej liście obowiązkowych atrakcji.

Ile kosztuje jedzenie w Bułgarii?

Przykładowe ceny w kawiarniach i restauracjach w Bułgarii Tu w wysokiej klasy restauracjach za sałatki płacimy od 10 do 15 GBN czyli około 20-30 złotych, za zupy od 8 do 10 BGN, a za dania główne z ryb przyjdzie nam zapłacić od 15 do 25 BGN, a pozostałe dania główne to koszt w granicach 15-20 BGN.

Ile wziąć lewów do Bułgarii na tydzień?

Zatem ile pieniędzy zabrać do Bułgarii na tydzień? Najlepiej wziąć taką sumę, jaką wydałoby się przez tydzień w Polsce. Kwota zależy również od tego, ile zamierzamy wydać dziennie. W przypadku dwóch osób może wystarczyć 1000-1500 zł na tydzień, gdy mamy opłacone już zakwaterowanie.