Kategorie:

Co to znaczy imię Patryk?

Z jakiego kraju pochodzi imię Patryk?

Patryk – oboczna, skrócona wersja imienia Patrycjusz. Jeszcze innym wariantem tego imienia jest Patrycy. Pochodzenie i znaczenie: łacińskie: patricius – patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony. Forma żeńska to Patrycja.

Czy imię Patryk jest popularne?

W Polsce było ono notowane od XIII w., pierwotnie w w formie łacińskiej Patricius, natomiast pierwsze zapisy w postaci Patryk pochodzą z XV w. W ostatnich 20 latach stało się bardzo modne. Imię Patryk nosi dziś 143 009 Polaków (w 2001 r. – 116 377).

Czy imię Patryk jest święte?

Patronat. Święty Patryk jest patronem Irlandii oraz Nigerii. Jest również uważany za patrona inżynierów, fryzjerów, bednarzy, kowali, górników, upadłych na duchu oraz za opiekuna zwierząt domowych.

Co to znaczy Karolina?

Karolina to imię żeńskie, będące odpowiednikiem męskiego Karol – imienia królów z plemienia Franków. Obie wersje są pochodzenia starogermańskiego. Wywodzą się od słowa „charal”, co oznacza „małżonek”.

Ile jest osób w Polsce o imieniu Patryk?

Statystyka imion za 2017 rok – chłopcy

ANTONI 9794
PATRYK 1533
KSAWERY 1486
KAMIL 1457
BARTŁOMIEJ 1365

•16 sty 2018

Czy Kamil to polskie imię?

Pochodzenie imienia Kamil Kamil jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy znanego rzymskiego rodu Camilli. Łacińskie camillus oznacza dosłownie: szlachetny chłopiec lub urodzony z wolnych rodziców, szlachetny.

Ile jest ludzi o imieniu Patryk?

Statystyka imion za 2017 rok – chłopcy

ANTONI 9794
NATAN 1900
GABRIEL 1795
PAWEŁ 1691
PATRYK 1533

•16 sty 2018

Jaka jest osoba o imieniu Patryk?

Patryk – pochodzenie i znaczenie To oboczna, skrócona wersja imienia Patrycjusz. Jeszcze innym wariantem tego imienia jest Patrycy. W języku łacińskim patricius oznacza „patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony”.

Co oznacza imię Kasia?

Imię pochodzenia greckiego, wywodzi się z słowa „katharos”, które oznacza „czysty”, „bez skazy”, „prawy”.

Co to znaczy imię Wiktoria?

Wiktoriaimię żeńskie pochodzenia łacińskiego (łac. victoria – zwycięstwo). W mitologii rzymskiej nosiła je rzymska bogini zwycięstwa i chwały.

Co oznacza imię Tomek?

Imię pochodzenia aramejskiego, wywodzi się od słowa „toma” – „podwójny”, w znaczeniu „bracia bliźniacy”. Imię to nosił jeden z apostołów zwany dzisiaj niewiernym Tomaszem z racji tego, że nie uwierzył w zmartwychwstanie Jezusa, póki na własne oczy nie zobaczył Jego ran. …

Co to znaczy Klaudia?

„Claudia” – to imiona kobiet z rzymskiego rodu Klaudiuszy. Imię to oznaczało córkę z tego rodu. … Klaudia to kobieta pełna wdzięku.

Jakie jest najrzadsze imię w Polsce?

Najrzadsze imiona Wydział Promocji Polityki Cyfrowej poinformował również o najrzadszych imionach nadawanych dzieciom w ubiegłym roku. W przypadku dziewczynek były to: Ramona, Konsuela i Eulalia. W przypadku chłopców natomiast: Joszko, Zbyszko czy Hipolit.

Ile w Polsce jest Marcelin?

Popularność imienia Marcelina W rankingu imion 2019/2020 Marcelina zajęła 17 miejsce. W 2019 roku imię Marcelina otrzymało 3341 dziewczynek. W rankingu imion 2018/2019 Marcelina zajęła 20 miejsce. W 2018 roku imię Marcelina otrzymało 3097 dziewczynek.

Z jakiego pochodzenia jest imię Kamil?

Imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa „camillus” oznaczającego „urodzony z wolnych rodziców”, lub „chłopiec ze szlachetnego rodu”. Kamil jest współczesnym człowiekiem renesansu – wszechstronnie uzdolniony doskonale realizuje się w każdej dziedzinie.

Ile jest imion Kamil w Polsce?

miejsce w grupie imion męskich. W całej populacji Polaków Kamil zajmował w 2017 r. 26. miejsce (245 905 użyć).