Kategorie:

Co to jest ziarnistość papieru ściernego?

Z czego składa się papier ścierny?

Papier ścierny to inaczej cienki nośnik z mocnego kartonu, tkaniny bawełnianej bądź włókniny syntetycznej, do którego przylegają ziarna ścierne z naturalnych materiałów, takich jak np. korund, lub syntetycznych – elektrokorund czy karborund.

Co to jest granulacja papieru?

Granulacja (zwana czasem gradacją lub ziarnistością) papieru ściernego jest jednym z pierwszych parametrów z jakimi można się spotkać używając tego typu materiałów. Podstawowa zasada mówi, że im większy numer tym papier jest drobniejszy – choć oczywiście jest to jedynie bardzo duże uproszczenie całego tematu.

Jaki papier ścierny do Cykliniarki?

Podczas cyklinowania parkietu warto zwrócić uwagę na właściwy dobór papieru ściernego. Prace rozpoczynamy zawsze od papieru grubszego, a kończymy na papierze o granulacji 100-120. Nie poleca się natomiast nagłego przejścia z papieru 30 na papier o granulacji 100.

Jaką ziarnistość papieru?

Wybierając odpowiedni typ akcesorium do szlifowania, zwróć uwagę przede wszystkim na ziarnistość papieru ściernego (określaną także jako granulacja papieru ściernego). Papier ścierny do drewna – o ziarnistości od P 24 do P 400. Papier do powierzchni lakierowanych –o ziarnistości od P 40 do P 1200.

Jaki papier ścierny do czego?

do powierzchni mineralnych zastosujemy papier P24, w przypadku metalu: papier ścierny o ziarnistości P80 do P500, do tworzyw sztucznych: P24 nawet do P1200, do dużych obciążeń: P24 do P120.

Jaką grubosc papieru ściernego?

Dobór odpowiedniego papieru ściernego do metalu zależy od tego, co chcemy uzyskać. Jeżeli zależy nam na usunięciu wierzchniej warstwy, rdzy czy innych zabrudzeń, powinniśmy sięgnąć po papier o gradacji w przedziale P60–P80.

Jaki papier do zmatowienia?

Papier ścierny o gradacji od P 20 do P 500 stosowany jest do szlifowania zgrubnego, usuwania zabrudzeń lub rdzy. Te o oznaczeniu P 1000 – P 2500 są przeznaczone do szlifowania wykończeniowego i matowienia farby.

Jaka szlifierka do podłogi?

Najlepszym rozwiązaniem jest szlifierka oscylacyjna, która wykonuje ruch wahadłowy o dużej częstotliwości. Sprzęt tego typu sprawdza się znakomicie przy szlifowaniu dużych powierzchni płaskich. Warto też wspomnieć o doborze papierów ściernych do cyklinowania podłóg.

Jaki papier do szlifowania podłogi?

Prace najlepiej rozpocząć od nałożenia na cykliniarkę papieru ściernego o gradacji od 36 do 40, przy czym maszynę prowadzić należy tak, aby kierunek szlifowania tworzył kąt 45 stopni do klepek parkietu i włókien drewna.

Jaką granulacja papieru ściernego?

P1500. Ich szeregowi odpowiadają wprost gradacje papieru ściernego. Omawiane ściernice nasypowe mają ziarnistość od P40 do P1500: przy czym P40-P60 to ziarno zgrubne, P80-P120 – średnie, P150-P 400 – drobne, P600-1500 – bardzo drobne.

O co chodzi z gramatura papieru?

Gramatura papieru to oznaczenie gęstości papieru, którego miarą jest stosunek grama na metr kwadratowy. Oprócz gęstości oznacza ona również sztywność papieru. Odnosi się ona do jednego arkusza papieru. W praktyce wygląda to następująco: im większa gramatura, tym większy ciężar jednego arkusza papieru.

Jaką granulacja papieru ściernego do drewna?

Przy szlifowaniu drewna na mokro stosuje się papier ścierny o innej ziarnistości w porównaniu do szlifowania na sucho. Powinien to być papier drobnoziarnisty, o granulacji przekraczającej większej niż 200 lub 300.

Jaki papier do czyszczenia szpachli?

Jeśli szlifujemy szpachlę, robimy to naturalnie na sucho i papierem o średniej gradacji ziarnistości. Takie szlifowanie można zacząć od papieru 220, a potem przejść na 320. Przechodzenie przez coraz bardziej drobnoziarniste papiery powoduje, że zanikają rysy utworzone przez papier pośredni.

Jaka gradacja papieru do Gladzi?

Gramatura papieru ściernego lub siatki przy wstępnym szlifowaniu powinna wynosić 120 – 160. Z kolei przy szlifowaniu warstwy ostatecznej jej gradacja powinna wynosić od 200 do 220. Gładzie możemy szlifować na dwa sposoby – ręcznie lub maszynowo.

Czym najlepiej szlifować podłogę?

Szlifowanie podłogi drewnianej Przy brzegach podłogi użyj szlifierki krawędziowej, a w rogach pomieszczenia – szlifierki narożnikowej. Pamiętaj, by użyć papierów ściernych o dokładnie takiej samej granulacji, aby uzyskać spójny efekt.

Czym zeszlifować lakier z podłogi?

Do sprawnego przeprowadzenia prac renowacyjnych niezbędna jest cykliniarka – maszyna przeznaczona do wygładzania powierzchni drewna, którą szybko i sprawnie usuniemy stare powłoki lakiernicze. Do przeszlifowania miejsc trudno dostępnych, np. pod kaloryferami czy narożników najlepiej użyć cykliniarki krawędziowej.