Kategorie:

Co to jest kit pszczeli?

Z czego składa się kit pszczeli?

Skład i właściwości W kicie pszczelim znajduje się: około 50% nieprzetworzonej żywicy roślinnej. około 30% sumarycznie: przetworzona żywica roślinna i mieszanina wydzielin pszczelich (wosku pszczelego) około 10% innych związków węglowodorowych, w tym: inne związki kwasowe, związki estrowe, eterowe i olejków eterycznych.

Co to jest kit pszczeli i do czego służy?

Propolis, czyli kit pszczeli, to lepka, gęsta substancja, wykorzystywana przez pszczoły do wyściełania wnętrza ula, co pozwala na uszczelnienie i wzmocnienie jego konstrukcji. Propolis chroni także ul przed patogenami – bakteriami, grzybami i wirusami.

Jak używać kit pszczeli?

Na łyżeczkę miodu 20 kropli nalewki. Spożywać 3 razy dziennie na 20 minut przed jedzeniem przy wrzodach żołądka i dwunastnicy.

Jak stosowac kit pszczeli na hemoroidy?

Zastosowanie: Guzki krwanicze odbytnicy (hemoroidy), stany zapalne odbytu wywołane przez drobnoustroje. Sposób użycia: stosować doodbytniczo 1-2 razy dziennie 1 czopek.

Jak pszczoły robią kit pszczeli?

Propolis powstaje przez zmieszanie śliny pszczół zawierającej określone enzymy z woskiem pszczelim.Do jego wytworzenia potrzebne są także różnego typu żywice zbierane przez pszczoły z pąków liści i kwiatów, łodyg oraz pęknięć kory wielu gatunków drzew.

Ile kitu pszczelego z ula?

Niektóre źródła podają, że za pomocą powałek udaje się pozyskać w sezonie nawet do 100 g propolisu z jednego ula. Najmniejsze ilości propolisu otrzymuje się za pomocą skrobania wycofanych z ula beleczek i ramek pszczelich, a największe stosując powałki.

Co można zrobić z kitu pszczelego?

Kit pszczeli, czyli propolis, znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jest tak skoncentrowany, że zaleca się stosować go w formie rozcieńczonej. Doskonale sprawdza się przetworzony w nalewkę propolisową lub maść z propolisem.

Jak leczyć się propolisem?

Propolis jest wykorzystywany podczas leczenia przeziębień oraz grypy. Co ciekawe, wspomaga również kurację zapaleń jamy ustnej i dziąseł. Produkt jest pomocny w nieżytach żołądka, a także podczas leczenia wrzodów. Sprawdza się jako ochrona dla naszej wątroby.

Co zrobić z kitu pszczelego?

Kit pszczeli, czyli propolis, znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jest tak skoncentrowany, że zaleca się stosować go w formie rozcieńczonej. Doskonale sprawdza się przetworzony w nalewkę propolisową lub maść z propolisem.

Jak zażywać kit pszczeli na spirytusie?

50g propolisu rozdrobnionego i oczyszczonego z widocznych zanieczyszczeń zalać ćwiartką (250 ml) rektyfikowanego spirytusu. Na 14 dni odstawić w szczelnym naczyniu do ciemnego, chłodnego miejsca i potrząsać 2-3 razy dziennie.

Czy kit pszczeli jest dobry na hemoroidy?

Kit pszczeli ma również korzystne działanie w przypadku odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń i odleżyn. … Korzystne działanie kitu pszczelego wykazano także w leczeniu żylakowych owrzodzeń podudzi, a także w niektórych schorzeniach proktologicznych, jak hemoroidy czy szczeliny odbytu.

Jak dlugo można przyjmowac propolis?

po 1/2 łyżeczki co 2-3 godziny przez 6 dni, a następnie po 1 łyżeczce co 6 godzin. Nalewkę z propolisu można stosować po rozcieńczeniu (łyżeczka na 100 ml wody) na chore miejsca, np. wypryski, owrzodzenia, ropnie, afty czy opryszczkę.

Jak pozyskiwać kit pszczeli?

Propolis pszczoły wytwarzają bezpośrednio na pąkach – dopiero gotowy produkt zeskrobują aparatem gębowym, wkładają go do koszyczków znajdujących się przy tylnych odnóżach (tych samych, w których transportują pyłek) i w ten sposób przenoszą go do ula.

Jak pozyskuje się kit pszczeli?

Kit pszczeli ma różną aktywność, zależy to od jego składu chemicznego, roślin z jakich pochodzi oraz sposobu pozyskiwania przez pszczelarza. Pozyskuje się go przez zeskrobywanie z ramek, beleczek i oczyszczanie różnego rodzaju szpar w ulu oraz stosuje się kitołapki.

W jakiej cenie jest kit pszczeli?

Propolis – kit pszczeli – naturalny – 100g. Cena jednostkowa : 500,00 zł / kg. Waga ok.: 0.15 kg.

Ile propolisu dziennie?

Propolis – dawkowanie Propolis w kroplach stosuje się w dawce 1/2 łyżeczki (20-25 kropli) trzy razy dziennie, pomocniczo przy przeziębieniu, grypie, chorobach żołądka i wątroby. Preparat należy rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody – około 1/4 szklanki.