Kategorie:

Co symbolizuje Dom do góry nogami?

W jakiej miejscowości znajduje się Dom do góry nogami?

W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, u podnóża najwyższej góry w kaszubskim prowincji – góra Wieżyca (329m npm), znajduje się jedyny w Polsce dom, który, został zbudowany na dachu. „Dom do góry nogami” wywołuje dziwne uczucie – wejście jest przez okno na dachu i goście chodzą po sufitach.

Kiedy powstał Dom do góry nogami?

Prawdziwe tłumy do Szymbarku przyciągnął „Dom do góry nogami”, który został udostępniony w 2006 r. W pierwotnej wersji miał to być dom pełen usterek i pokazywać, jak nie należy wznosić domów. Pomysł, aby wszystko postawić na głowie pojawił się później.

Kto zbudował Dom do góry nogami w Szymbarku?

Witamy na oficjalnym profilu Domu Do Góry Nogami w Szymbarku. Pomysłodawcą budowy tego niezwykłego domu był znany kaszubski przedsiębiorca Daniel Czapiewski, który stworzył CEPR oraz firmę DANMAR budującą drewniane domy. Dom do Góry Nogami to drewniany dom naturalnych rozmiarów, który został postawiony na dachu.

Co jest w Szymbarku?

10 Najlepszych Atrakcji w Szymbarku

 • Dom Sybiraka. …
 • Dom do góry nogami. …
 • Fortepian Możdżera. …
 • Rekordowa deska. …
 • Góra Wieżyca. …
 • Centrum Edukacji i Promocji Regionu. …
 • Koszałkowo centrum Aktywnego Wypoczynku Wieżyca. …
 • Wieża widokowa w Wieżycy.

Kto zbudowany Dom do góry nogami?

Pomysłodawcą tego jakże oryginalnego projektu jest przedsiębiorca Daniel Czapiewski. Krzywy Dom Szymbark do Góry Nogami jest drewnianym domem o naturalnych rozmiarach, który został postawiony na dachu. Z jednej strony został on wbity w ziemię na głębokość jednego metra i z daleka wygląda jak przewrócona makieta.

Ile kosztuje wstęp do Szymbarku?

Turyści indywidualni: 38 zł / osoba. Bilet z Kartą Dużej Rodziny: 33 zł / osoba. Grupy zorganizowane (co najmniej 25 osób): 33 zł / osoba. Dzieci do lat 6 (nie dotyczy grup zorganizowanych): wstęp bezpłatny.

Kiedy powstał Szymbark?

Organizacja została powołana do życia 7 lipca 1941 roku.

Co można zobaczyć na Kaszubach?

Ciekawe miejsca

 • Warto zobaczyć Kaszubski Park Miniatur/Gigantów w Stryszej Budzie.
 • Skansen w Szymbarku.
 • Skansen Parowozownia w Kościerzynie.
 • Wdzydzki Park Krajobrazowy.
 • Zamek w Malborku.
 • Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
 • Kolegiata Kartuska.
 • Dworek Wybickich w Sikorzynie.

Ile kosztuje bilet na zamek w Malborku?

Bilet normalny na zwiedzanie Zamku w Malborku kosztuje 20 złotych, a ulgowy 15 złotych. W poniedziałek zwiedzanie jest bezpłatne.

Ile kosztuje bilet do domu dziecka?

Bilety można zakupić tylko na miejscu w kasach biletowych przed wejściem do Centrum. Kasy biletowe są czynne w godzinach otwarcia Centrum: Turysta indywidualny – 30 zł/osoba. Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 25 zł/osoba.

Z czego słynie Szymbark?

Szymbark to wieś, która słynie głównie z dworu obronnego, dawnej siedziby Gładyszów. Jest to bardzo cennym zabytkiem architektury renesansu w Polsce, stanowi czołowy przykład kasztelu polskiego.

Z czego znane są Kaszuby?

Kaszuby słyną z wyśmienitej kuchni. Tradycyjne dania naszego regionu są proste w przygotowaniu i zdrowe, bo przyrządzone z naturalnych składników. Spory udział w diecie Kaszubów mają pożywne zupy na bazie, ryb, mięsa czy warzyw. Serwuje się je zależnie od pór roku, rytmu codziennego życia oraz pracy.

Ile kosztuje bilet do zamku?

Istnieje możliwość zwiedzania zarówno ekspozycji stałej jak i wystaw czasowych na Zamku Królewskim w Warszawie Wówczas łączony bilet to koszt 35 zł za bilet normalny i 25 zł za bilet ulgowy. Możliwe jest też zwiedzanie Pałacu Pod Blachą koszt to 15 zł za bilet normalny i 10 zł za bilet ulgowy.

Jak kupić bilet na Zamek w Malborku?

Nie trać czasu w kolejce, kup bilet przez internet! Poprzez stronę można kupić wybrane bilety dla zwiedzających indywidualnych. Pozostałe bilety dla osób indywidualnych oraz bilety grupowe dostępne są w kasach poszczególnych zamków. 03-11-2021 Ogłoszenie o zamówieniu ZP.2611.6.2021.bm…

Ile kosztuje bilet ulgowy dla dziecka?

Dla komfortu własnego i dziecka podczas podróży, najlepiej zdecydować się na osobne miejsce. Wówczas dziecko będzie podróżowało ze zniżką wynoszącą 78%. Dzieciom w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego obowiązuje zniżka w wysokości 37%.

Jaki bilet PKP dla 5 latka?

W pociągach ŁKA dzieci w wieku do czterech lat podróżują za darmo (dzieci w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego). Opiekun powinien pobrać w kasie specjalny bilet dla dziecka ze 100% ulgą. Powinien też mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek podopiecznego.