Kategorie:

Co można robić na Kos?

Z czego słynie wyspa Kos?

Kos słynie przede wszystkim jako miejsce narodzin ojca medycy, Hipokratesa. Przez setki lat wyspa przechodziła z rąk do rąk. Znajdowała się m.in. pod panowaniem Imperium Rzymskiego, Cesarstwa Bizantyjskiego, Wenecji, Joannitów, Turcji, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii.

Czy warto na Kos?

Kos to jedna z najchętniej wybieranych wysp na wakacje w Grecji. Należy do Wysp Egejskich i położona jest u wybrzeża Turcji (okolice Bodrum). Wczasy na Kos to doskonały wybór ze względu na piaszczyste wybrzeże, rozległe wykopaliska architektoniczne, ciekawe zabytki różnych kultur i wspaniały klimat.

Co zjesc na Kos?

Ali ulubionym przysmakiem okazała się grecka pita z mięsem (do wyboru drobiowym lub wieprzowym), świeżymi warzywami i sosem tzatziki – poręczny i tani posiłek, dostępny w każdej restauracji oraz tawernie. Do tego obowiązkowo do posiłku pyszny i świeży sok wyciskany z pomarańczy.

Na co uważać na wyspie Kos?

Na drogach musicie uważać na skutery, motocykle oraz rowery. Drogi są strome i nie każdy turysta potrafi po nich się poruszać. Niech was też nie zdziwią pasące się przy drodze kozy. Na nie trzeba też uważać.

Czy na wyspie Kos wieje?

Całe szczęście dla plażowiczów, nie wieje on codziennie. Jednak jak zacznie to może być aktywny nawet przez 10 dni bez przerwy. Na Kos wieje także w inne pory roku. Wiosną i jesienią dominują wiatry z kierunku południowo-wschodniego.

Która z wysp greckich jest najpiękniejsza?

Po grecku oznaczało to najpiękniejsza. Dziś jest wszystkim znana jako Santorini lub Santoryn. Przez wielu Santorini uznawana jest faktycznie za najpiękniejszą z greckich wysp.

Co warto zobaczyć na Kos forum?

 • 3.1 Plaka Forest – las pawi.
 • 3.2 Miasteczko Kefalos.
 • 3.3 Plaża Agios Stefanos.
 • 3.4 Plaża i tawerna Limnionas.
 • 3.5 Miasto Kos – stolica wyspy.
 • 3.6 Termy.
 • 3.7 Wioska Zia.

Gdzie zjesc na wyspie Kos?

Tawerna w Hotelu Costa Angela, Lambi, Kos Ta rodzinna tawerna mieści się w hotelu, w którym mieszkaliśmy na Kos, stąd jedliśmy w niej najczęściej. Atuty to pyszne jedzenie, rodzinna atmosfera, sympatyczna obsługa i wspaniały taras z widokiem na zachód słońca oraz wyspę Pserimos i tureckie Bodrum.

Gdzie na Kos?

co zobaczyć, aby było ciekawie, ale niezbyt męcząco?

 • Plaka Forest – las pawi. …
 • Miasteczko Kefalos. …
 • Plaża Agios Stefanos. …
 • Plaża i tawerna Limnionas. …
 • Miasto Kos – stolica wyspy. …
 • Wioska Zia.

Czy na Kos są Zolwie?

Wśród naturalnej roślinności, na rozległym obszarze żyją tu w symbiozie dzikie koty, pawie i żółwie.

Kiedy wieje Meltemi?

Najbardziej charakterystycznym wiatrem w Grecji jest meltemi. Ten silny, suchy wiatr wieje bardzo regularnie od maja do października, zwykle z północy lub północnego zachodu. Najmocniej w lipcu i sierpniu. Swoim zasięgiem obejmuje Morze Egejskie, aż po wybrzeże Turcji.

Która z wysp greckich najlepsza?

Jeśli na wakacjach cenisz spokój i piękne okoliczności przyrody wybierz Skopelos, Lefkadę, Kefalonię albo Korfu. Jeśli zależy ci na aktywnym wypoczynku i uprawianiu sportów wodnych pojedź na południe Rodos, Kos albo Lefkadę. Jeśli pragniesz zwiedzić światowej klasy zabytki wybierz Rodos, Kretę, Kos albo Santorini.

Jaka jest najpiękniejsza wyspa?

1. Madera. Nasze zestawienie „Najpiękniejsze wyspy świata” otwiera Madera, bo to wyspa niezwykła! Położona około 950 km od kontynentalnej Portugalii ma bardzo przyjemny subtropikalny klimat, dzięki któremu będziesz mógł odkryć jej piękne krajobrazy praktycznie o każdej porze roku.

Co zobaczyć na Kos blog?

Kos – co warto zobaczyć? Nasze TOP5:

 • stolicę wyspy – miasto Kos.
 • wioskę Zia – choć turystyczna, to widoki i zachód słońca są grzechu warte.
 • Palio Pili i punkt widokowy na ruiny zamku.
 • termalne źródła są także genialne – warto skorzystać póki są dzikie i nie zostały skomercjalizowane.

Czy są komary na wyspie Kos?

Uwaga na komary! Ilość komarów na Kos okazała się dla nas pewnym zaskoczeniem, nie spotkaliśmy się z takim zjawiskiem na innych greckich wyspach.

Gdzie najlepiej na Kos?

Gdzie są najciekawsze miejsca dla nudystów na Kos? Według nas najładniejszym miejscem jest Cavo Paradiso na południu wyspy – dodatkowo znajdziecie swoje miejsce nawet na takich plażach jak Tigaki (część plaży oddalona od miasta), blisko Paradise znajdziecie plażę Exotic przyjazną dla naturystów.